عبدالرضا سروستانی
استانها > بوشهر
بوشهر – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: صحیفه سجادیه دانشگاه معرفتی است.

به گزارش نهج نیوز، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی ظهر چهارشنبه در جمع مسئولان حراست دستگاه های اجرایی استان با تبریک میلاد حضرت امام زین العابدین علیه السلام اظهار داشت: صحیفه سجادیه دانشگاه معرفتی به شمار می رود و ادعیه و توسلات آن محتوی دنیایی از معارف ذات ربوبی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان این که حضرت امام سجاد (ع) توانستند خود را به اوج عبودیت و بندگی خداوند برسانند، اضافه کرد: حضرت امام علی بن الحسین (ع) در بین مردم با لقب سجاد، زین العابدین و سید الساجدین شناخته می‌شود که این امر به دلیل قرار گرفتن حضرت در اوج بندگی و عبودیت خداوند بود.

وی در این مراسم با اشاره به آیه ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون تأکید کرد: حضرت امام سجاد علیه السلام فلسفه خلقت انسان که همانا عبادت بود را درک کرده بود.

حجت‌الاسلام سروستانی تصریح کرد: انسان باید قدر نعمت بندگی خداوند را بدانند و اگر انسان خود را شناخت به عبادت و پرستش پروردگار می آورد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: حضرت امام سجاد (ع) خود را به تهجد، شب زنده داری و ارتباط با خداوند گذراند و ما باید معرفت به این بزرگان را بیشتر کنیم و سیره آنها را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی تصریح کرد: از ویژگی‌های حضرت امام علی بن الحسین (ع) کثیرالعباد بودن آن حضرت است و اثری تحت عنوان صحیفه سجادیه دارند که دنیایی از معارف در ادعیه و توسلات آن نسبت به ذات ربوبی وجود دارد.