مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد گفت: در طرح اعتکاف مجازی که ستاد مبشر غدیر برگزارکرد، بیش از ۴۰ هزار نفر در سراسر کشور در آن شرکت کردند.


 به گزارش پایگاه خبری نهج نیوز، دکتر محمدرضا پیرنیا در نشست خبری ستاد مبشر غدیر شهرداری یزد گفت: ستاد مبشر غدیر، ستاد دائمی است که در شهرداری یزد توسط عده‌ای از جوانان با انگیزه و دغدغه‌مند که کار برای حضرت علی علیه‌السلام عشق و علاقه آن‌ها است، تشکیل شده و در حال حاضر فعالیت‌های متنوع و گسترده‌ای را دنبال می‌کند.

ایستگاه های مبشران غدیر به مناسبت ایام ولایت و امامت با شعار خدایا شکر مولایم علی شد فعال خواهند شد.

دبیر ستاد مبشر غدیر گفت: به همت ستاد مبشر غدیر برای اولین بار در یزد طرح نهج‌البلاغه‌خوانی بر پا شد و هم اکنون شاهد برگزاری منظم این جلسات در یزد هستیم. وظیفه ما است که در کنار جلسات و مراسم‌های برگزاری دعای کمیل و توسل و ندبه، بحث نهج‌البلاغه‌خوانی را هم در جامعه ترویج کنیم و به آن توجه داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد اظهار داشت: در طرح اعتکاف مجازی که ستاد مبشر غدیر برگزارکرد، بیش از ۴۰ هزار نفر در سراسر کشور در آن شرکت کردند.

وی ادامه داد: ستاد مبشر غدیر برنامه‌های مختلف و متنوعی را در دستور کار دارد، که برگزاری جشن ترنم غدیر به صورت خودجوش و مردمی و برگزاری «مسابقه امیرکلام» که بطور مداوم در حال برگزاری است، از جمله‌ی آن‌ها است.

دبیر ستاد مبشر غدیر برگزاری جشن بزرگ مرتضی علی را برنامه دیگر این ستاد عنوان کرد و گفت: ۱۶ شهریور و در آستانه عدیر غدیر «جشن بزرگ مرتضی علی» را خواهیم داشت که طی آن میزبان خادمان حرم مطهر حضرت علی علیه‌السلام خواهیم بود.

پیرنیا برپایی ۱۱۰ ایستگاه مردمی مبشرین غدیر در نقاط مختلف شهر را از دیگر برنامه‌های ستاد مبشر غدیر دانست که قرار است در شب‌های۱۶، ۱۷و۱۸ شهریور برپا شود.