آغاز ثبت نام سراسری اولین دوره طرح ملی شبانه روزی «حفظ حکمت های نهج البلاغه» در کاشان
ثبت نام سراسری اولین دوره طرح ملی «حفظ حکمت های نهج البلاغه» به صورت شبانه روزی ویژه خواهران و برادران، از روز۵ اسفندماه۹۶در موسسه امیرالمومنین (ع) کاشان آغاز شد.
مدیر عامل «موسسه برگزیده و برتر کشور»با بیان این مطلب که موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان اولین موسسه ای است که ۵ سال متوالی درکشور، حفظ یکساله هردوکتاب قرآن ونهج البلاغه راهمراه با ترجمه و تفسیر به صورت شبانه روزی برگزار می کند؛ افزود: برای اولین بار در سطح کشور، ثبت نام سراسری طرح ملی «حفظ حکمت های نهج البلاغه» به صورت شبانه روزی در موسسه امیرالمومنین (ع) کاشان آغاز شد.
وی افزود: ثبت نام این طرح از روز شنبه ۵ اسفندماه ۹۶ آغاز و تا پایان فروردین ماه ۹۷ ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل موسسه امیرالمومنین (ع) گفت: طرح ملی «حفظ حکمت های نهج البلاغه» به مدت ۲۰ روز، به صورت شبانه روزی و همراه با ارائه امکانات خوابگاهی مجزا ویژه خواهران و برادران سراسر کشور برگزار می شود.
وی در خصوص هدف برگزاری این طرح گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ایشان در خصوص کتاب نهج البلاغه که «امروز بیشتر از همیشه ، ملت و جامعه اسلامی ما به نهج البلاغه نیازمند است» و به دنبال ابراز علاقه از سوی حافظان قرآن و علاقه مندان آشنایی به معارف اهل بیت علیهم السلام به ویژه حضرت علی علیه السلام از سراسر کشور، موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان، طرح ملی «حفظ حکمت های نهج البلاغه» را راه اندازی کرده است.
وی افزود: در پایان دوره حفظ حکمت ها از داوطلبان آزمون کتبی و شفاهی گرفته  خواهد شد و به  افرادی که حد نصاب نمره را کسب کنند؛علاوه بر اعطای گواهی نامه پایان دوره، امتیاز حضور در دوره یکساله حفظ نهج البلاغه نیز داده خواهد شد.
حجت الاسلام حسن زاده به مزایای این دوره اشاره کرد و گفت: اعطای گواهی نامه پایان دوره، تجلیل از نفرات برتر و استعدادهای درخشان دوره،اعطای کمک هزینه سفر حج عمره و عتبات عالیات به نفرات برگزیده دوره، از مزایای طرح  ملی «حفظ حکمت های نهج البلاغه» می باشد.
حجه الاسلام حسن زاده در خصوص جزئیات برنامه روزانه طرح  ملی «حفظ حکمت های نهج البلاغه» تصریح کرد: کلاس نوبت صبح شامل تحویل صفحات جدید و پرسش از درس های گذشته و نیز کلاس ترجمه و تفسیر می باشد.
هم چنین رهپویان علوی در نوبت بعد از ظهر، استماع صفحات جدید، حفظ و مباحثه را خواهند داشت ودر طول هفته در کلاس های اخلاق، امام شناسی، فصاحت و نیز برنامه های فرهنگی، ورزشی و اردویی شرکت خواهند کرد.
 حجت الاسلام حسن زاده در مورد نحوه ثبت نام در این دوره گفت: علاقه مندان از سراسر کشور می توانند با ارسال عدد «۵» به سامانه پیامکی «۱۰۰۰۲۴۸۰۰» و یا تماس با شماره ۵۵۳۱۸۷۷۰ با پیش شماره ۰۳۱ و ۰۹۰۱۵۷۸۰۲۳۸ ویژه خواهران و نیز شماره تماس ۵۵۴۷۲۸۰۱ با پیش شماره ۰۳۱ و ۰۹۱۳۵۹۶۴۱۵۷ ویژه برادران تماس حاصل نمایند.
وی افزود: هم چنین علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت شهر نهج البلاغه به آدرسwww.shahrenahjolbalaghe.com و یا کانال رسمی اطلاع رسانی موسسه امیرالمومنین (ع) کاشان در پیام رسان تلگرام و آی گپ به آدرس amiralmomenin@ مراجعه نمایند.